Header Image

STAND-UP
COMEDY FEST

20 SIERPNIA – OPERA LEŚNA

Top of the Top
STAND-UP COMEDY FEST
już w sierpniu w Sopocie!

20 sierpnia w Operze Leśnej odbędzie się wyjątkowa uczta dla fanów inteligentnego humoru. W ramach drugiej edycji Top of the Top Stand-up Comedy Fest wystąpi czołówka polskiego stand-upu. Wśród doskonałych komików będzie można zobaczyć takich artystów, jak niezrównany Rafał Pacześ (w roli gospodarza wieczoru), Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka, Adam Van Bendler, Filip Van Der Brym, Czarek Sikora i Michał Kutek. Każda z występujących gwiazd ma indywidualny styl, absolutnie wyjątkowe poczucie humoru i doskonały kontakt z publicznością, zatem wieczór 20 sierpnia spędzony w Operze Leśnej to gwarancja doskonałej zabawy.

Top of the Top Stand-up Comedy Fest
Sopot, Opera Leśna, 20 sierpnia, godzina 20:00

Więcej informacji o wydarzeniu i biletach na stronie:  www.TopOfTheTop.pl  i fanpage’u www.facebook.com/StandUpComedyFest/.

Rafał Pacześ

Najpopularniejszy polski stand-uper  aktywny na scenie od 2012 roku. Jego występy można było zobaczyć na platformie NETFLIX oraz na antenach większości polskich stacji telewizyjnych.  Jego godzinny special „Zaczynam Rozumieć” opublikowany na platformie YouTube jedynie  w 2018 roku osiągnął wynik 9 milionów wyświetleń, co uplasowało go na czwartym miejscu prestiżowego rankingu „Polityki” top 10 filmów polskiego YouTube 2018.  Wszystkie solowe programy Rafała przekroczyły łącznie liczbę 20mln wyświetleń na portalu YouTube, co czyni go najchętniej oglądanym polskim stand-uperem.

Jego aktywność to nie tylko występy na żywo. Zagrał w serialu komediowym Abelarda Gizy pt. ”Kryzys” i  w komedii  „Juliusz”  (reż. Aleksander Pietrzak). Napisał świetnie przyjętą książkę ‚”Grube Wióry”, a wydany na jej podstawie audiobook otrzymał nagrodę Empik Go. Aktualnie produkuje autorski program motoryzacyjno-komediowy „Czarna Wołga” i  jest gospodarzem programu „Pacześ Show” na platformie WOW.

Kacper Ruciński

Pionier polskiej sceny stand-upowej. Człowiek, który dekadę temu swoimi występami na festiwalach kabaretowych „zmuszał” organizatorów do tworzenia kategorii „Stand-up Comedy”. Zdobywca niezliczonych nagród i wyróżnień, scenarzysta, aktor, improwizator, prezenter telewizyjny, ale przede wszystkim Stand-uper. Współzałożyciel i członek pierwszego projektu stand-upowego „Bez Cenzury”, w którym u boku Katarzyny Piaseckiej i Abelarda Gizy przecierał szlaki dla dobrze znanego dzisiaj wszystkim stand-upu. Jego występy to mieszanka abstrakcji, błyskotliwych dygresji, nierzadko kontrowersyjnych komentarzy rzeczywistości. To co wyróżnia Kacpra na polskiej scenie stand-upowej to nieprawdopodobna zdolność improwizowania. Artysta jest w stanie stworzyć historie, świat i bohaterów wykorzystując informacje, które otrzymał będąc już na scenie – tu i teraz – co jak mawia sam Kacper Ruciński, działa na publiczność najlepiej.

Katarzyna Piasecka

Najbardziej znana polska stand-uperka. Od lat na scenie, w niezmiennie rewelacyjnej formie komediowej. Energia, charyzma, żywy kontakt z widzem to jej znaki rozpoznawcze. Bezpośrednia i bezkompromisowa. Zawsze zjednuje sobie publiczność zarówno przez poruszane tematy, jak i budowaną relację z widzem.

Adam Van Bendler

Adam Van Bendler to komik z wieloletnim doświadczeniem. Ma za sobą ponad tysiąc występów stand-upowych w całej Polsce i za granicą. Był komediową gwiazdą w takich stacjach, jak Comedy Central, Polsat, TVN ( „Kuba Wojewódzki”) czy na antenie TVP Rozrywka.

Szerokie grono jego fanów rośnie z każdym rokiem a wszystkie filmy z jego występów  mają na YouTube łącznie ponad 8 milionów wyświetleń. Co roku pojawia się na największych salach koncertowych oraz występuje na najbardziej prestiżowych imprezach w Polsce. Wyróżnia go ogromna skuteczność w rozbawianiu każdej publiczności, a to dzięki uniwersalnym tematom oraz charyzmie scenicznej, którą mógłby obdzielić kilku artystów.

Filip van der Brym

Urodził się w Polsce, ale dorastał i studiował w USA i Holandii. Jak mówi sam o sobie –  Aby uwolnić się od przyszłości nudnego adwokata, stereotypu leniwego pożeracza kiełbasy i złodzieja narzędzi, wrócił do Polski opowiadać żarty. Jego zrelaksowana osobowość sceniczna połączona z przemyślanym materiałem zadowoli nawet największych komediowych snobów. Inteligentny, momentami niepoważny, zawsze kochający zabawę, podczas występów zabiera publiczność w podróż po własnym świecie komedii.

Czarek Sikora

Młody komik, szybki i zaskakujący. Uwielbia wchodzić  w kontakt z widownią, a swoimi historiami wciąga i rozśmiesza nawet największych ponuraków na sali.

Michał Kutek

Prezentuje inteligentny humor i dobrze skonstruowane żarty. Cały czas szuka, głównie siebie na scenie. Człowiek o prawniczej przeszłości i jak to ujmuje – raczej bez jakiejś jaskrawej przyszłości. Funkcjonujący w oparach delikatnego rozczarowania sobą i światem, bardzo krytycznie podchodzi do wszystkiego co go spotyka i otacza. W komedii Michała widać, że pochyla się nad każdym tematem, o którym pisze, zagłębia w niego, aby żart sięgnął do możliwie jak największej liczby synaps, pobudzając przy tym słuchacza. Mistrz rozmów z publicznością – jako pierwszy komik w Polsce udostępnił nagranie składające się jedynie z dialogu pomiędzy nim a fanami, pt. „Luźna gaducha”. Na Youtube dostępne są także jego programy „Kryzys wieku młodego” i „Nowe rozdanie” oraz „Już dobrze”.

TOP OF THE TOP STAND-UP COMEDY FEST

20 SIERPNIA / OPERA LEŚNA

PIĄTEK
20.08 GODZ. 20:00

Gospodarz wieczoru:
Rafał Pacześ

Kacper Ruciński
Katarzyna Piasecka
Adam Van Bendler
Michał Kutek
Czarek Sikora
Filip Van Der Brym

BILETY

KASA OPERY LEŚNEJ: czynna codziennie od 10:00-20:00
INFORMACJE I ZAMÓWIENIA ZBIOROWE: +48 660 777 572

DLA MEDIÓW

RZECZNIK PRASOWY:
 Michał Stryjecki
tel. +48 695 380 180

AKREDYTACJE:
m.stryjecki@festivalgroup.pl